Ekologiczne domy drewniane – budownictwo przyjazne środowisku

Kup domy drewniane Kraków

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu z chęcią stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. W konsekwencji domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia świetne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy wykonane z drewna świetnie nadają się dla astmatyków, alergików oraz osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]