Drzwi wejściowe drewniane – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Znajdź drzwi dwuskrzydłowe zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne mają sporo zadań – zabezpieczają przed włamaniem, oddzielają od harmidru docierającego z dworu i chronią dom przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Z jakiego powodu opłaca się zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne drewniane nie ulegają zniekształceniu

Zakup drzwi zewnętrznych to jeden z najważniejszych wybór, który musi dokonać każdy inwestor. Drewniane drzwi wejściowe z uwagi na swoją wytrzymałość i parametry techniczne od lat cieszą się dużym uznaniem. Drewno wygląda rewelacyjnie i można je wykończyć na rozmaite sposoby. Poprawnie wykonane drewniane drzwi wejściowe cechują się energooszczędnością i mają niski współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, iż w domu daje się odczuć komfort termiczny, a przy tym koszty ogrzewania nie są za wysokie. Kupując drzwi do mieszkania warto wziąć pod uwagę modele o przekroju 92 mm albo 68 mm. Szczególnym popytem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo, dzięki swoim właściwościom – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i wykrzywieniu, toteż wspaniale sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne zewnętrzne drzwi drewniane są zaopatrzone w najlepsze uszczelki.

Charakterystyka dwuskrzydłowych drzwi drewnianych

Producenci świadczą też przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są niezbędne w przypadku nieszablonowych otworów drzwiowych. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to propozycja dla tych, którym zależy na niebanalnym designie. Jeżeli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, należy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które zrealizuje spersonalizowany projekt na zlecenie, a zarazem da długą gwarancję na swój wyrób. W drzwiach drewnianych można umieścić rewelacyjnie wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Kupujący mogą także wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Niezależnie od walorów estetycznych, należy też położyć nacisk na pozostałe przymioty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często zaopatruje się je w zabezpieczenia antywyważeniowe, dzięki czemu są trudne do wyłamania. Gwarantuje to lokatorom bardzo dobrą ochronę. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe posiadają też trzypunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. Aby osłonić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, przy ich wytwarzaniu stosuje się impregnaty najlepszej jakości.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]