Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Poznaj więcej szczegółów o budowie domów z bali na domygoralskie.com/technologie.html.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej wyglądają nadzwyczaj ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które na ogół generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długo. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że też pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy z bali na ogół zobaczyć można na terenach górskich oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są teraz z chęcią wznoszone również w innych regionach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Wybierając dom w technologii zrębowej, należy pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]