Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

Poznaj więcej szczegółów o budowie domów drewnianych Małopolska na domygoralskie.com

Szereg osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w naszym krajobrazie dominowały domy w kształcie popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się również znacznymi stratami energii. Aktualnie wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy drewniane, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to na ten moment doskonały przykład na to, jak skutecznie można łączyć tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują również inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można często w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której znajduje się piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]