Baseny kąpielowe – bogaty wybór, dodatkowe akcesoria

Chcesz kupić baseny? Odwiedź tę stronę

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo do ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa również ogród bądź halę basenową. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich akcesoriów jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasza lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]