wzmacniacz DVB-T

Zastosuj wzmacniacz DVB-T aby odbierać idealny obraz w TV

Oglądanie TV stało się teraz codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy porannej kawie oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w TV lubią dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku i seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór wybranego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Świetnym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Powinno się pamiętać, że jakość sygnału jest tym niższa, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co znaczy, że najlepszym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest silniejszy, a w efekcie odbieramy znacznie lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz przed telewizorem lub zaraz za anteną. Miejsce ich rozmieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku telewizji, ale także radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go bardzo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – uwydatnia on sygnał tylko wskazanych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To wykorzystywanie właśnie jego poleca się w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]