Z czego składają się instalacje teletechniczne?

Znajdź specjalistów, którzy przygotują instalacje teletechniczne

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to rozbudowana infrastruktura posiadająca wiele rozmaitych sprzętów – od najprostszych po zaawansowane technicznie. W Polsce funkcjonują profesjonalne przedsiębiorstwa, które produkują urządzenia do sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi proponują i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – anteny VHF i zabezpieczenia odgromowe

Instalacje teletechniczne to urządzenia takie jak: anteny FM/DAB, maszty antenowe, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, zwrotnice antenowe, odbiorniki optyczne. W sprzedaży dostępne są również wzmacniacze budynkowe, kable koncentryczne 75 OHM, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i systemy PON – GEPON. Urządzenia tego typu montowane są na nieruchomościach, w obiektach publicznych i domach wielorodzinnych. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast przede wszystkim projektowaniem instalacji i wytwarzaniem poszczególnych modułów. Sieci teletechniczne wymagają odpornych na wrogie czynniki komponentów oraz profesjonalnego montażu – stąd zalecana jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – opieka techniczna

Ważne jest również, by sieci kablowe były zgodne z stanowionymi przez prawo warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać nieruchomości i ich położenie. Z tego też powodu niezbędna jest opieka techniczna profesjonalnych firm, które zagwarantują stosowne rozwiązania i zaproponują najlepsze moduły dobrane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne często wymagają także serwisowania, a więc bardzo duże znaczenie ma opieka gwarancyjna. Jej odbiorcami są zazwyczaj deweloperzy.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]