Kable RTV – najważniejsza część sieci

Chcesz nabyć kable RTV? Sprawdź www.telmor.pl

Bez odpowiednich sieci nie sposób odbierać impulsu TV oraz internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najważniejszymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne jest transmitowanie danych do poszczególnych węzłów czy wtyczek. Z uwagi na fakt, jak są one ważne, ekipy montujące instalacje starannie dobierają używane przez nie kable. Ich dobór potrafi okazać się przyczyną niemałych problemów – wszak w zależności od warunków musimy użyć odmiennych kabli. Istotna jest też ich niezawodność, gdyż sieci muszą wytrzymać minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak więc wybierać kable RTV? Które ich rodzaje wyróżniamy?

Rodzaje kabli RTV

Najchętniej wykorzystywanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – dzięki nim dostarcza się sygnały internetowe, TV czy telefoniczne. Jak łatwo stwierdzić, przewody światłowodowe jako oś transmisji danych stosują światło, które wędruje po odpowiednio przygotowanym włóknie szklanym. Poza tym stosowane są również kable koncentryczne, których używa się zazwyczaj do przesyłu sygnałów o małej częstotliwości. Takie kable stosowane są najczęściej do transmisji danych bezpośrednio do klientów.

Jak dobrać kable RTV?

Jak już wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie jest łatwy. Dlatego firmy montujące tego typu sieci zazwyczaj stawiają współpracę z doświadczonymi sklepami. Kupując kable RTV od dobrego dostawcy zyskujemy pewność, że składająca się z nich instalacja okaże się zawsze niezawodna. Warto postawić na ten sklep, który sam wytwarza oferowane przez siebie kable RTV. Istotne będzie także to, czy firma dostarczająca kable RTV obejmuje je gwarancją oraz świadczy pomoc w przypadku trudności – przecież to producent musi doskonale znać jego kable i zawsze zaproponować rozwiązanie, które umożliwi wykonanie wydajnej instalacji.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]