Kabel koncentryczny – niezbędny element działającego telewizora

Zamów kabel koncentryczny na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

W dużej liczbie domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć porywający program bądź profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj znajdziemy bez żadnych problemów w sklepach oferujących elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znajdują się obecnie najróżniejsze kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi właściwościami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi zwrócić uwagę na jego ważne właściwości. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, że kabel odznacza się wysokim poziomem oraz chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie obniżać jakość odbioru. Kable koncentryczne przodujących marek świetnie sprawdzają się w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci kablowych tak niewielkich, jak i naprawdę dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to najczęściej kompozycja elementów bardzo różnych. Zazwyczaj rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem bardzo trwałym, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania warstwy wierzchniej używane są materiały niewrażliwe na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]