Zamienniki kapsułek do Nespresso

Szukasz kapsułek do ekspresu Nespresso? Odwiedź tę stronę

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych zwolenników. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele renomowanych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Drugim znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Firenze, Venezia, Trieste oraz Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, prażonych orzechów czy suszonych owoców. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza także rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Chocolate oraz Carmel.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 szt kawy w kapsułkach. Jednak dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy kupujący ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]