Zalety biżuterii z turkusem

Znajdź biżuterię z turkusem na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem

Turkus jest jednym z najrzadszych minerałów dostępnych na świecie. Nic zatem zaskakującego, że często sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem luksusu. Produkowane bywają z jego użyciem broszki, wisiorki oraz klipsy, które idealnie łączą się z wieczorowymi kreacjami. Na kolor turkusu w szczególnej mierze wpływa miejsce jego wydobycia – między innymi kamienie importowane z Iranu są niebieskie, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że opracowano nawet jego sztuczne odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Dobrze zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy wizualne. Według niektórych jest bowiem amuletem, który chroni właściciela przed nieszczęściem. Niewątpliwie w dużej mierze stąd wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, kiedy mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być ceniona nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego rodzaju kwestie – po prostu doskonale się prezentuje.

Jakich rzeczy unikać nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc warto o nią właściwie zadbać. W szczególności należy zdejmować ją zawsze, gdy pracujemy – nietrudno wtedy o zarysowania. Należy również ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż środki myjące mogą zmatowić turkus. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w pudełku wyściełanym miękką szmatką – unikniemy tak rys.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]