Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Tutaj znajdziesz środki dezynfekujące

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich zawartość

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne działanie na organizm człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków odkażających zazwyczaj znajdziemy nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, chlor, jak również mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz żele.

Środki do dezynfekcji powierzchni – przeznaczenie

Środki antyseptyczne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania toalet, podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu sztućców, blenderów, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]