Wisiorki z ametystami

Zobacz, gdzie zamówić ametysty

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Korei, Kanadzie, Urugwaju i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własną opinię.