Wisiorki srebrne – duży wybór

Chcesz zamówić zawieszki? Wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą i ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Przed włożeniem do pudełka kilku przedmiotów, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną albo wrzucić do plastikowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne mogą porysować fakturę.