Tablice korkowe – użyteczne w szkole, biurze i w domu

Tablica korkowa – niby zupełnie zwyczajna rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Różnorodność wykonania i rozmiary tablic korkowych powodują, iż sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak najczęściej korzystamy z tablic korkowych?

Zwykle spotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli oraz szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, istotne informacje o planowanych wydarzeniach (olimpiadach, turniejach, wywiadówkach lub studniówkach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem profesora dzieci mogą przygotowywać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować wystawę rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na rozmaite okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto zastosować tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, bowiem w potopie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Warto jednak pamiętać, by tablica była powieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy kuchni biurowej albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – sprawdzą się w domu

Do wszystkich powyższych zastosowań najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak pragniemy wykorzystać tego rodzaju tablice w domu, wypada skupić się na wymiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe wytwarzane są w ramach drewnianych, aluminiowych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w kilku kolorach (niebieski, jasny i ciemny zielony, różowy, żółty), a listwy MDF są przeważnie białe, srebrne, czarne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można zastosować tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w konkursach, kartki przysłane przez rodzinę z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A pasjonaci podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, by zaznaczać kolorowymi pinezkami zwiedzone już kraje lub miasta.