Szybka kawa wysokiej jakości – kapsułki do ekspresu

Znajdź kawę w kapsułkach na cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną idziemy na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w idealne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest duży koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kafeterii, jest to często ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się często czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]