środek do mycia elewacji, środki do czyszczenia elewacji

Środki do usuwania farby olejnej – działanie

W ostatnim czasie problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków bardzo przybrał na sile. Najczęściej mają one postać napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest żadna, a ponadto często napisy te zawierają treści rasistowskie bądź obcesowe. Nic więc dziwnego, że administratorzy lub właściciele budynków robią wszystko, żeby usunąć je z elewacji. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednakże jest dość kosztowne i pochłania mnóstwo pracy. Alternatywą dla przemalowania jest wykorzystanie środka do mycia elewacji.

Działanie preparatu do usuwania farby olejnej?

Działanie tychże preparatów bazuje na czynnikach aktywnych, które rozpuszczają składniki popularnych farb – w szczególności rozmaitego rodzaju żywice. Ich odpowiednia kompozycja powoduje, iż preparaty tego typu pozwalają na oczyszczanie nawet mocno chropowatych powierzchni. Dobre preparaty do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla ludzi oraz środowiska. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na ścianę obiektu – w tym celu trzeba skorzystać z wałka bądź dużego pędzla. Po 60 minutach środek należy opłukać myjką ciśnieniową bądź spłukać wodą.

Dla kogo środek do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji powinny być na wyposażeniu wszystkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to przede wszystkim fasady nieogrodzonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Nieduże opakowanie środka okaże się przydatny także posiadaczom domów jednorodzinnych, firm czy sklepów. Zakup środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian po raz kolejny spora oszczędność – zarówno jeśli chodzi o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do wykonania tej pracy.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]