Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Znajdź antybakteryjny żel do rąk na verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk może bytować aż pięć milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się wirusy, bakterie i pasożyty wywołujące bardzo poważne schorzenia. Z tego powodu mycie rąk jest koniecznością. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Zazwyczaj to wystarczający rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie użycie o wiele skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Regularnie używane jest w instytucjach medycznych – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przygotowywaniu dań z jajek, mleka czy mięsa (przede wszystkim z drobiu), bo te artykuły spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]