skanery 3d

Skanery 3D. Jakie marki oferuje dystrybutor?

Oferta firmy CadXpert zawiera profesjonalne skanery 3D. W sklepie dostępne są urządzenia znanych marek, takich jak:
– RS SCAN – profesjonalne, ortopedyczne skanery 3D,
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla protetyków dentystycznych,
– Shining 3D – skanery EinScan i FreeScan.

Skanery 3D Shining – urządzenia od nowatorskiego producenta

Marka Shining 3D od ponad piętnastu lat (tj. od 2004 roku) wytwarza wysokiej jakości sprzęt do druku przestrzennego (skanery 3D, ale też drukarki 3D, materiały oraz usługi produkcji i projektowania). Shining 3D cechuje się nowatorstwem, jest również autorem licznych patentów – do 2015 r. złożyli ich w sumie paręset (m.in. na wzory i oprogramowanie). Skanery 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w budownictwie, motoryzacji, przemyśle i wielu innych branżach przemysłu. Domeną urządzeń Shining 3D jest zmniejszenie nakładów na produkcję, a jednocześnie zwiększenie efektywności i poprawa jakości.

Skanery 3D DOF – zalety kolekcji Edge, Freedom i Swing

Wyróżnia się DOF skanerów 3D marki Degree of Freedom:
– Swing – urządzenia z tej linii wyróżniają się konstrukcją (wyglądają jak litera L), dwiema kamerami, ogromną wydajnością i prędkością pomiarów oraz łatwą obsługą. W ofercie sklepu CadXpert dostępne są również skanery 3D HD – użyte w nich aparaty o dużej rozdzielczości umożliwiają efekt w jakości HD.
– Freedom – kolekcja ta jest najbardziej czuła i najszybsza. Za sprawą zastosowania technologii Stable Scan Stage (SSS) wykorzystującej mobilną jednostkę optyczną, skan jest niezmiernie precyzyjny. Szybka praca, łatwa i wygodna obsługa, stabilny pomiar danych to kolejne plusy urządzeń z kolekcji Freedom.
– Edge – to linia urządzeń charakteryzujących się szybkością oraz dokładnością. Dzięki aż 6 metod skanowania do wyboru można jeszcze staranniej dostroić możliwości urządzenia do potrzeb użytkownika. Skanery 3D należące do tej linii gwarantują wysoką precyzję skanów, a zarazem są funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Umożliwiają skan również obszarów o utrudnionym dostępie (np. wycisku dentystycznego), w związku z tym są używane w dentystyce oraz implantologii.

Skaner 3D Tiger marki RS SCAN dla producentów obuwia i ortopedów

Trzecia kategoria skanerów 3D w sklepie CadXpert to ortopedyczny skaner 3D Tiger – asortyment firmy RS Scan. Czym wyróżnia się ten sprzęt? Ponadprzeciętną szybkością pracy – skanowanie zajmuje od 5 do 15 sekund. Zastosowanie aż 9 kamer: jednej monochromatycznej i ośmiu w kolorze zapewnia znakomite odwzorowanie przedmiotów oraz precyzję. Urządzenie Tiger jest skierowane w szczególności do rehabilitantów, ortopedów i producentów obuwia. Jego dokładność w działaniu jest stosowana do odwzorowywania wkładek, stóp i butów.

Skanery 3D nie tylko dla największe korporacji

Druk 3D i skan 3D nieprzerwanie ewoluują, a każde kolejne zmiany skutkują zastosowaniem coraz to bardziej innowacyjnych technologii i tworzyw. To w efekcie sprawia, że skanery 3D i ich cena sukcesywnie spadają. Dawniej był to sprzęt, który kupowały wyłącznie największe korporacje, w dzisiejszych czasach profesjonalny skaner 3D to wydatek, na który stać nawet nieduże przedsiębiorstwo. W asortymencie CadXpert najprostsze modele skanerów 3D dostępne są już od 7000 złotych (przykładowo model Shining3D Einscan SE). To małych gabarytów urządzenie, ważące nieco ponad 2 kg, łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa szybko, dokładnie, a przy tym odwzorowuje każdy detal.

Skanery 3D – e-sklep czy sklep stacjonarny?

Czy lepiej kupić specjalistyczny skaner 3D w sklepie stacjonarnym czy internetowym? Za zakupami przez internet przemawia możliwość zrobienia ich o dowolnej porzednia i nocy, a także nielimitowany czas, by poważnie przemyśleć wybór skanera dostosowanego do naszych potrzeb. A z zakupów stacjonarnych? Skorzystanie z porady specjalistów oraz opcja zobaczenia skanera na żywo. Ale jedno z drugim można połączyć – w sklepie internetowym można wybrać wstępnie jakieś urządzenie, a następnie umówić się (mailowo, telefonicznie lub przy pomocy formularza kontaktowego) na spotkanie w showroomie CadXpert, który mieści się w Krakowie. Skaner 3D czy też inne urządzenie do druku przestrzennego to poważna inwestycja, dlatego warto podjąć decyzję o jego kupnie po skorzystaniu z fachowego wsparcia doradców CadXpert. Po zakupie CadXpert zapewnia pełną obsługę posprzedażową, warsztaty dla użytkowników z obsługi urządzenia, jak również pomoc techniczną.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]