Rzeźba do ogrodu – sztuka w przestrzeni prywatnej

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą zostać ustawione nie tylko w przestrzeni publicznej, ale też na prywatnych posesjach. Jaką metodą są wykonane? Kto na ogół nabywa rzeźby ogrodowe i fontanny w formie ozdobnej figury?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nowatorska metoda aranżacji przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się popularnym sposobem na urozmaicenie prywatnych ogrodów i terenów publicznych. Współcześnie dużym zainteresowaniem cieszą się oryginalne rzeźby wytworzone poprzez odlew, których forma została opracowana na podstawie preferencji zamawiającego, jego predyspozycji, a także wielkości ogrodu. W dużych powierzchniach doskonale sprawdzą się większe, masywne projekty, które oczarowują swoim dostojnym charakterem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się z kolei zastosowanie niedużych rzeźb. Klienci wybierają między barokowymi ornamentami bądź wręcz na odwrót – zdecydować się na rzeźby w stylu minimal. Wybór właściwej figury musi zależeć od stylu ogrodu oraz tego, jaki efekt chcemy ostatecznie otrzymać. Dużym zainteresowaniem cieszą się także niecodzienne rzeźby pełniące funkcję użytkową, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie to świetna forma aranżacji przestrzeni.

Kto zamawia nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to wyraz szacunku do sztuki i jest zamawiana przez podmioty wszelkiego typu. Cudownie prezentuje się w parkach, gminnych ogrodach, laskach, może też być ozdobą terenu przy gmachu ministerialnym, hotelu, placówce naukowej, galerii sztuki bądź innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują też klienci indywidualni, którzy chcą stworzyć we własnym ogrodzie niesamowity klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na antyk lub zdecydować się na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która podkreśli nowoczesny charakter ogrodu. Popularne są też imponujące rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić zachwycające dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu chińskim.