Poprzeczki samochodowe – zamontuj boks i w drogę!

Zobacz, gdzie nabyć poprzeczki dachowe

Podróż samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne podczas urlopu sprzęty. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym przedmiotom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczny kształt. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem kajaki, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]