Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. Jest to także świetny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu albo pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub spaniu, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub natężenia światła , przykładowo, w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się też w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoratywną. Rozbudowana kolorystyka i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli pragniesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.