czepki ochronne

Odzież robocza chroniąca głowę i twarz pracownika

Zachowanie wymaganych norm bezpieczeństwa podczas wytwarzania żywności wymusza, by pracownicy linii produkcyjnych korzystali z stosownego ubrania ochronnego, które uniemożliwia przedostanie się cząstek ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z istotnych elementów tego typu odzieży roboczej są czepki i maseczki, zakrywające głowę pracowników.

Z czego wytwarza się kominiarki oraz czepki ochronne?

Fundamentalnym zadaniem produktów zakrywających głowę członków kadry zakładu, jest udaremnianie przedostaniu się jakichkolwiek włosków do wytwarzanych artykułów spożywczych. Właściciele linii produkcyjnych dostarczają swojej załodze rozmaite osłony na twarz oraz włosy. Nakrycia te sporządzane są z reguły z polipropylenu (PP), który charakteryzuje się odpowiednią przepuszczalnością powietrza i może być stosowany w sektorze spożywczym, także do wytwarzania opakowań. Z polipropylenu produkuje się m.in. kominiarki osłaniające niemal całą głowę i czepki ochronne clip. Te pierwsze można nabyć również w wersji z dodatkową maseczką zakrywającą nos i usta osoby. PP można farbować, w związku z tym kominiarki oraz czepki ochronne z niego wykonane, można kupić w rozmaitych kolorach, co zapewne zainteresuje właścicieli przedsiębiorstw, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Natomiast czapki ochronne (także te z daszkiem) wykonywane są z bawełny oraz przędzy akrylowej.

Maseczki higieniczne osłaniające twarz także dla panów z wąsami

Maseczki higieniczne tworzą kolejną osłonę podczas produkcji. Redukują one prawdopodobieństwo przeniknięcia do artykułów spożywczych kropelek śliny. Maseczki osłaniające twarz to wyroby jednorazowego użytku. One również wytwarzane są z włókniny PP, która nie wywołuje reakcji uczuleniowych, nie pyli się oraz jest niezmiernie lekka. Zależnie od wymogów, w branży spożywczej nosi się jedno-, dwu- lub trójwarstwowe maseczki ochronne. Dla panów noszących wąsy i brodę dostępne są natomiast specjalne maski zakrywające kompletnie szczękę sięgające ponad górną wargę.

Nasza lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]