Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Chcesz zamówić lampę solną? Sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wycieczek po Polsce, a niekiedy nabywamy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale także inne przybory.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne ładnie się prezentują i bez problemu można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, ponieważ występują w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma brył kamiennych o takiej samej siatce krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. piramidy czy też kuli.

Lampy solne – z ich pomocą skuteczniej się wyciszysz

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, czyli produkowania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi jednostkom borykającym się z astmą bądź alergią. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest łagodne i kojące, zatem rekomenduje się używanie ich ludziom, którym dokucza bezsenność lub stres, bowiem z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na bibeloty i estetyczne świeczniki, a większe bloki z soli kamiennej stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]