Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Zobacz, gdzie zamówić maski do włosów, wejdź na houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow

Włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich stan negatywnie oddziałują między innymi częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Równie szkodliwa może okazać się stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy, użycie niewłaściwych kosmetyków, spanie z mokrymi włosami lub farbowanie. To powoduje, że włosy potrzebują ciągłej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. Nierzadko jednak ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Odżywki a naturalne maski do włosów

Maski nawilżające do włosów zapewniają bardziej intensywną odbudowę aniżeli zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej także chronią włosy. Specjaliści nierzadko porównują je do „posiłku” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które umożliwiają odbudowanie nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb komórek skóry oraz włosów, trzeba je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, zaleca się korzystać z nich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być zestawione tak, aby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (na przykład promieniami UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak wszelkiego typu olejki, keratyna, jak również silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie dodatkowo ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]