Mopy profesjonalne – czystość w kilku pociągnięciach

Kup mopy profesjonalne

Mycie podłogi wydaje się bardzo prostym zadaniem – niezbędne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, gdy idzie o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia lub dużą powierzchnię. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Cechy najwydajniejszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwa czynniki – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto też pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o dużym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Wiadro i mocny trzonek – istotne akcesoria do profesjonalnych mopów do podłogi

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i wydajnie myć podłogi. Prawie jednakowo ważne są też dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza mycie podłóg. W trakcie czyszczenia rozległych powierzchni rekomendujemy używać zestawu mopa z wiadrem.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]