Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Zobacz wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż modne aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż rewelacyjnie poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie ludzie przesiadują większą część dnia oraz przyjmują tu gości. Z tej przyczyny powinno się zadbać, żeby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale jednocześnie komfortowy. Opcja wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co umożliwia np. kompletne jego zaciemnienie, jeśli chcemy zobaczyć coś w telewizji, bądź jego lekkie ściemnienie, kiedy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – doskonałe rozwiązanie dla alergików

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak też z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Do tego okiennice typu shutters tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu niż w zagięciach firanek, a ich utrzymanie jest niesłychanie proste i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]