klaser na monety

Łatwe przechowywanie i katalogowanie numizmatów – album na monety

Zbieranie monet oraz banknotów to nie tylko frajda z szukania i kupna kolejnych egzemplarzy, ale także uczucie satysfakcji z ich klasyfikowania i przeglądania. Nabyte numizmaty powinny zatem zostać umieszczone w praktycznych albumach bądź klaserach, dzięki którym bez trudu będzie można je podziwiać, a zarazem uchowa się je przed możliwym zniszczeniem.

Klaser numizmatyczny – nieprzerwanie najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

numizmatów mają bogaty wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, aczkolwiek najbardziej popularne w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim z tej przyczyny, że pozwalają na segregację monet jednego typu. Warto pamiętać, iż część albumów na monety nie posiada wewnątrz kart i trzeba kupować je osobno dobierając je do typu gromadzonych banknotów czy monet. Dowolność odczepiania i dopinania stron jest ogromnym ułatwieniem przy katalogowaniu okazów zgodnie z osobistym uznaniem – można przekładać je między albumami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych eksponatów, co redukuje ryzyko uszkodzenia banknotów bądź zarysowania monet. Poza tym, mając mały zbiór, w jednym albumie można pomieścić monety o przeróżnych rozmiarach, trzeba tylko dokupić strony z odpowiednimi dla nich przedziałami. Dodatkowym plusem klaserów na monety jest to, że częstokroć są stylizowane na wygląd albumów z fotografiami lub książek, przez co łatwo skryć je na półce przez wzrokiem potencjalnego złodzieja.

Numizmaty w holderach też przechowasz w albumach na monety

Profesjonaliści zalecają, by w plastikowych stronach klaserów trzymać powszechniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, bo nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje monecie pełnej osłony przed oddziaływaniem wilgoci i powietrza. Kosztowne monety w idealnym stanie czy też te wykonane z ze złota i srebra wypada uprzednio zabezpieczyć przez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można później przechowywać w albumie, bowiem wielu producentów oferuje karty do klaserów, w które bez problemu można wsunąć monety zabezpieczone usztywnionym, papierowym holderem lub kapslem.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]