Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Jeśli potrzebujesz sztylp skórzanych, koniecznie odwiedź tę stronę

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje cechuje dużo niższa cena. Są zatem zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]