Kompatybilne kapsułki Tchibo Cafissimo i ich rodzaje

Sprawdź, gdzie kupić kapsułki Cafissimo

Metoda zaparzania kawa w kapsułkach jest znana od czterech dziesięcioleci i powoli pozyskała sobie tysiące miłośników. Ten wygodny system pozwala na zaparzenie napoju wysokiej jakości w nadzwyczaj nieskomplikowany sposób – należy umieścić kawę w kapsułce w zasobniku w stosownym urządzeniu, napełnić w nim pojemnik z wodą i zaledwie po kilkunastu sekundach można rozkoszować się aromatyczną kawą.

Jakie znamy zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Znamy parę systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo jest jednym z popularniejszych na świecie. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo różnią się formą od innych, co przez wymuszało na klientach zaopatrywanie się w kawę u jednego dostawcy. Kwestia ta dotyczyła wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnich latach oferowanych jest w sprzedaży – również w Polsce – coraz więcej ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym także zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo producent ten stworzył linię kaw speciality, innymi słowy tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw cechują się tym, że pochodzą z jednego zbioru, uprawy oraz gatunku. Smak jej naparu jest charakterystyczny, dlatego że stworzyło go wiele rozmaitych czynników, na przykład konkretne warunki atmosferycznepanujące w danym roku. Łączenie tego rodzaju kaw z mlekiem czy dodatkami aromatyzującymi tłumi ich specyficzny nuty smak. W sprzedaży kupić można zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Angoli (robusta), jak również z Nikaragui oraz Brazylii (arabika). W tych ziarnach mocno dostrzegalne są nuty czekoladowe, kakaowe oraz kwiatowe.

Ile kosztuje napar z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Urządzenia do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w domu, jak i w hotelach lub urzędach. Cena napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest znaczna i z reguły zamyka się w widełkach 1-1,40 zł. Świadczy to, iż taka kawa jest kilkukrotnie tańsza niż identyczny napój serwowany na stołówkach w biurze czy w kawiarniach w galerii. Rozsądne ceny i niebanalne wzornictwo urządzeń na kapsułki sprawiają, że z roku na rok częściej znajdujemy dla nich w naszych kuchniach. Z ich pomocą podamy gościom wysokiej jakości napój w trakcie okazjonalnych spotkań, a jednocześnie sami będziemy radować się kubkiem takiej kawy do ciasta, nie obawiając się o duże koszty. Jeśli zamierzamy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo upewnijmy się wcześniej czy będą pasować do posiadanego przez nas ekspresu.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]