Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Dowiedz się, gdzie zamówić kolczyki z kamieniami, wejdź na www.bizutik.pl

Chociaż biżuteria potrafi być piękna i bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie kolczyki lub pierścionki. Kamienie są w stanie zupełnie zmienić wygląd biżuterii – inny charakter mają wszak kolczyki z topazami, inny z kolei te wysadzane bursztynem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Które Minerały wykorzystywane w warsztatach złotników są naturalne, a które są syntetycznymi odpowiednikami? To może zaskoczyć – zwłaszcza czytelników, którzy nie znają się na złotnictwie.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Warto wspomnieć, że sporo surowców wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich najpierw należy wymienić cyrkonie, które powstają z itru oraz cyrkonu, zaś rozmaite kolory zawdzięczają takimi domieszkom, jak cer czy nikiel. Poza nimi, minerałami sztucznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Jubilerzy dużo chętniej wykorzystują oczywiście minerały naturalne. Najczęstsze to niewątpliwie topazy, które mogą przybierać odcienie od niebieskich do różowych oraz nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie naturalnych kamieni zwykle zwiększa koszty zakupu takich kolczyków. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, że są to dzieła znacznie bardziej oryginalne, aniżeli te ze syntetycznymi materiałami.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]