Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Chcesz nabyć listwy podłogowe? Zobacz tutaj

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, ale ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny powód, by nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i świetnie komponuje się ze stylowymi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]