Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Dowiedz się, gdzie kupić buty do jazdy konnej.

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeśli dostrzega się liczne walory tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: ćwiczenie dobrej postawy, rozwój wszystkich partii mięśniowych, a także polepszenie kondycji. Ponadto ma dobroczynne oddziaływanie na samopoczucie: niweluje napięcie, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. Aby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy właściwie dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Wyróżnia się dwa podstawowe typy butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Te pierwsze sięgają tylko za kostkę – są więc zdecydowanie krótsze. Oficerki to zaś obuwie bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym dają ochronę większej powierzchni nogi, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania zadrapań i sińców. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednak decydując się na ich zakup, warto nie zapominać o tym, aby wyekwipować się także w ochraniacze nóg – sztylpy lub czapsy.

Z jakich surowców są wykonywane buty jeździeckie?

W trakcie zakupów butów jeździeckich, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością drogie, jednak opłaca się na nie zdecydować z uwagi na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Rekomendowane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i błyskawicznie osiąga pożądany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się trochę gorzej, jakkolwiek jej zaletą jest niewygórowana cena.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]