Drewniane meble ogrodowe – lepsze niż wyroby z plastiku

Potrzebujesz stołu ogrodowego drewnianego? Sprawdź https://tinyurl.com/y3fet4ef.

Meble, które stawiamy w mieszkaniu powinny być piękne, mocne i wygodne. Niestety zgoła odmiennie postrzegamy meble do ogrodu. W polskich ogródkach i na działkach prym wiodą plastikowo-metalowe krzesełka oraz stoliki. Lecz nic tak pięknie nie komponuje się z głęboką zielenią natury jak mocne drewniane meble ogrodowe.

Zestawy ogrodowe, w które warto posiadać na działce

Jeśli mamy większą przestrzeń w ogrodzie warto zorganizować ją tak, aby w ciepłe dni dało się komfortowo wypoczywać jak również jeść pod gołym niebem. Niezbędnym wyposażeniem działki lub ogrodu powinien być zatem zestaw ogrodowy – spory stół razem z kompletem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich domowników oraz ich potencjalnych gości. Jeśli ogród jest na tyle przestronny, iż wykonany w nim został zakamarek z oczkiem wodnym lub prowadzi przez niego parę alejek, polecamy wziąć pod uwagę postawienie w tych punktach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przysiąść bądź nawet się położyć i napawać się otaczającym nas spokojem. Jednakże nawet gdy brakuje miejsca na rozstawienie rozbudowanego kompletu ogrodowego, warto znaleźć przestrzeń na dwa-trzy ogrodowe leżaki, które w dowolnej chwili można rozłożyć, żeby zażyć słonecznej kąpieli.

Zalety ogrodowych mebli drewnianych

Drewniane są niezmiernie wytrzymałe, a zarazem znakomicie prezentują się jako meble tarasowe czy balkonowe, jak i postawione na trawniku. Drewno akcentuje rustykalny charakter otoczenia, jednakże nie znaczy to, że komplety ogrodowe z drewna są sztampowe i nudne. Drewno pozwala na szeroką personalizację. Meble da się przemalować na różne barwy korespondujące z daną aranżacją ogrodu. Można także uwydatnić ich naturalność – należy jedynie użyć stosownej bejcy. W odróżnieniu do swoich plastikowych odpowiedników, ogrodowe zestawy drewniane będą służyć przez lata, pod warunkiem, że ich właściciel zadba o ich troskliwą konserwację. Jeżeli meble będą regularnie impregnowane oraz olejowane według zaleceń producenta, opady atmosferyczne czy mróz będą mieć niewielki wpływ na ich niszczenie. I co niewątpliwie najważniejsze dla ludzi dbających o naturę – meble z drewna są najbardziej eko opcją, gdy mówimy o aranżacji ogrodu. Nawet jeśli po czasie nadejdzie czas, aby je wyrzucić, jest to odpad, który łatwo się rozkłada, a więc o niewielkim negatywnym wpływie na otoczenie.

Nasza lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]