Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

Znajdź srebrną biżuterię

Jest z człowiekiem od tysięcy lat i pomimo dostępności wielu nowych projektów, naprawdę mało ewoluowała. Biżuteria stale pełni tę samą funkcję – jest swoistą ozdobą człowieka, a także pozwala na oddanie własnego ja. Nic więc dziwnego, że biżuterię równie chętnie noszą panie oraz panowie, dzieci i dorośli, osoby z różnych grup społecznych. Bez względu na to, jakie wzory lubimy, niemal zawsze biżuteria jest produkowana z tych samych surowców – najczęściej ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria jest tak chętnie noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej pięć dekad?

Bezpieczna srebrna biżuteria

Najważniejszym atutem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością to, iż jej stosowanie pozwala uniknąć różnych powikłań. Srebro jest antyseptyczne, zatem noszenie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które niedawno przekłuły uszy. Nie wolno nie wspomnieć także o jego atrakcyjności, która łączy się ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma wiele lat, ale powinniśmy odpowiednio je pielęgnować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – nietrudno ją porysować lub pęknąć w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi również być myta w wodzie z denaturatem lub sokiem z cytryny. Należy przechowywać ją w szkatułce z miękką tkaniną – unikniemy wówczas uszkodzeń.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]