Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Szukasz toczka do jazdy konnej? Sprawdź horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można nabyć dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty, jak również pozwalać na regulację swojego rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]