Co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych

Potrzebujesz kosmetyków naturalnych? Sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/62-naturalne-kosmetyki

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały nieszkodliwe dla organizmu składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Produkty, które powstały z ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. rezygnujemy składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne nie powodują uczulenia, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Skład kosmetyków ekologicznych

Do wytwarzania kosmetyków organicznych stosuje się naturalne olejki (np. macadamia, migdałowy czy arganowy, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków wytwarzanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnego balansu między koniecznymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne można nabyć w Polsce?

Najszerszą ofertą szczycą się doskonale zaopatrzone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – balsamy nawilżające, kremy naturalne, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może również zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]