Chcesz odżywiać się zdrowo? Kupuj żywność ekologiczną

Jeśli szukasz zdrowej żywności, koniecznie wejdź na https://artmankiszonki.pl/pl/c/Zywnosc-ekologiczna/15.

Od szybkiego rozkwitu branży żywieniowej, który daje się zauważyć od zeszłego stulecia, artykuły spożywane przez nas codziennie zaczęto często wypełniać przeróżnymi związkami wydłużającymi ich zdatność do spożycia. Ale razem z poszerzającą się świadomością konsumentów odnośnie tego, co konsumują i jakie może to wywoływać następstwa dla ich samopoczucia, ostatnio coraz częściej szukają oni produktów wytworzonych z żywności eko.

Walory ekologicznej żywności

Aby konkretny wyrób trafiający na półki sklepowe w Polsce mógł tytułować się „eko”, musi spełnić wiele przesłanek. Żywność ekologiczna oraz artykuły z niej wytworzone muszą pozyskać konkretne certyfikaty przyznawane przez wyznaczone do tego instytucje. Nadrzędnym jednak atrybutem spożywczych produktów ekologicznych jest to, że zastosowane do ich przyrządzenia owoce i warzywa hodowano z zachowaniem wszystkich obostrzeń rolnictwa ekologicznego. To oznacza, iż rolnicy nie stosowali syntetycznych nawozów ani środków zabezpieczenia roślin mogących negatywnie wpływać nie tylko na samopoczucie ludzi, lecz które również są zagrożeniem dla środowiska. Niektóre bowiem nawozy zanieczyszczają wody powierzchniowe bądź wywołują zakwaszenie gleby, a opryski pół syntetycznymi pestycydami nierzadko są powodem śmierci pożytecznych pszczół. Natomiast na skutek ekologicznej uprawy owoce i warzywa posiadają niższą zawartość azotynów, azotanów i metali ciężkich, a to oznacza, iż mniej tych szkodliwych substancji przeniknie do ustroju ich konsumentów.

Co powinno znaleźć się na opakowaniu zdrowej żywności ekologicznej

Przetwory ekologiczne są poddawane nieustannej kontroli we wszystkich fazach produkcji, w tym również w trakcie składowania i transportu. Co ważne, jeżeli artykuł spełnia wymogi, jego producent nie licząc typowych informacji między innymi o warunkach przechowywania, wartościach odżywczych, masie netto, miejscu produkcji ingredientów i dacie trwałości, musi także obowiązkowo podać numer identyfikacyjny organu kontrolnego niniejszy artykuł i zamieścić logo produkcji ekologicznej Unii Europejskiej, czyli liść ułożony z gwiazdek na zielonym tle. Szukając ekologicznych przetworów trzeba zatem czytać uważnie etykiety produktów, a zamawiając je online bezpośrednio od producenta sprawdzić, czy zamieścił on na stronie sklepu informację o posiadanych certyfikatach.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]