odzież termoaktywna, bielizna termoaktywna

Charakterystyka odzieży i bielizny termoaktywnej

Wszyscy mocno zainteresowani aktywnością fizyczną i codziennie trenujący pewnego dnia staną przed koniecznością zakupu dobrej odzieży, która zapewni im komfortowe ćwiczenia także w środku zimy. Mowa tu rzecz jasna o skompletowaniu termoaktywnej odzieży i bielizny sportowej, która daje sportowcom komfort termiczny, lecz która posiada też inne przydatne atrybuty.

Odzież i bielizna termoaktywna nie ogranicza ruchów podczas treningu

Notorycznie określenia “odzież termoaktywna” i “odzież termiczna” używane są wymiennie, jednakże nie są one synonimiczne, bo zadaniem odzieży termicznej jest tylko osłona organizmu przed niskimi temperaturami. Z kolei odzież i bielizna termoaktywna to coś więcej – to profesjonalna odzież sportowa, uszyta z materiałów nie tylko zabezpieczających przed mrozem, lecz również posiadających własności zapewniające optymalną wentylację ciała i wspomagające odprowadzanie potu z powierzchni skóry. Specjaliści pracujący w sklepach sportowych polecają odzież termoaktywną osobom często ćwiczącym poza siłownią. Co ważne, stosowane w odzieży termoaktywnej tkaniny syntetyczne (bądź ich mieszanki z tkaninami naturalnymi) charakteryzują się dużą rozciągliwością, co sprawia, iż nie krępuje ona ruchów w czasie ćwiczeń i nie wywołuje podrażnień ani otarć skóry.

Gdzie kupować bieliznę i odzież termoaktywną?

Poszukując idealnej odzieży termoaktywnej, polecamy sprawdzić sklepy sprzedające produkty renomowanych producentów odzieży sportowej. Firmy wyspecjalizowane w tego typu produktach przeznaczają nierzadko mnóstwo lat na odkrycie, testowanie, a później wdrożenie nowych technologii, czego skutkiem jest produkcja funkcjonalnej oraz trwałej odzieży wysokiej jakości. Z uwagi na fakt, iż odzież termoaktywna przylega blisko skóry, musi ona być rozciągliwa, przyjemna w dotyku oraz oddychająca. Należy również zdecydować się na taką odzież, która posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Co ciekawe, taka odzież to wyrób nie tylko dla sportsmenów. Korzystają z niej zimą np. ratownicy medyczni, monterzy oraz kurierzy, a zatem osoby wykonujące zawody wymagające spędzania wielu godzin na świeżym powietrzu.

By być pewnym, iż nabywamy oryginalną odzież, wybierajmy sklepy firmowe albo prowadzone przez autoryzowanych dystrybutorów, które oferują duży asortyment bielizny termoaktywnej dla dzieci, damskiej oraz męskiej.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]