biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Podczas procesu tworzenia biżuterii popularnie stosuje się przeróżne kamienie szlachetne. Poza gwarantowanym dodaniem biżuterii unikalnego wyglądu, są jednym z podstawowych czynników wpływających na wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami w posiadanym zbiorze. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla oszczędnych osób.

Czym są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w naturze są wytwarzane w pełni sztucznie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Przeważnie cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale wersje z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą przybierać wszystkie odcienie, czy też nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre zadomowiły się jako ozdoby w jubilerstwie, mają one naturalnie również inne przeznaczenia. Stosuje się je przykładowo w medycynie (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach lub też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim cechom wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.