Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Jeśli chcesz kupić urządzenie do drenażu limfatycznego, skieruj się tu.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak również punktu ucisku.

Aparat do masażu uciskowego – wskazania do używania

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które zakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody rękaw uciska kończynę, stymulując tym samym krążenie limfy. Istnieje sporo powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To przede wszystkim zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w zwalczaniu cellulitu bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niezwykle popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. Obecnie osoby często stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, w związku z tym bez problemu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. stany zapalne i miażdżyca, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]