Wyprawy górskie i ich popularne trasy

Więcej na temat Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Wiele osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj zaczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w dalekich od naszego kraju miejscach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale także najwyższe wzniesienia Afryki, Azji oraz Meksyku. Z całą pewnością wielkim udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji dużo upraszcza, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść wielogodzinną wędrówkę z bardzo masywnym, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym sprzętem oraz odpowiednim do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce górskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w podobnych do tego typu wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem oraz przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które należy bezwzględnie spełniać. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się zatem doświadczenie pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej niezbędne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez lidera grupy.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]