Kilimandżaro wyprawa

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja licznych turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych przeżyć z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Podróżników wabią zwłaszcza kurczące się już lodowce, przepiękne krajobrazy, jak również możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw tworzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza należytą preparację – z uwagi na dużą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na wierzchołek masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy też zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed atakiem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstręczających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]