trekkingi Himalaje, wyprawy w góry

Trekkingi w górach całego świata

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy przede wszystkim z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne są zwykle tego typu umiejętności – w różnych górach wytyczono wszak szlaki, z jakimi upora się każdy turysta – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe akcesoria, czyli kijki gwarantujące stabilność na stromych szlakach i buty z przyczepną podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna będzie też obecność doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on potrzebny? W jakich miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają czasem organizowane w naprawdę technicznym obszarze, co sprawia, że niezbędne stają się sprzęty ułatwiające przejście trasy. Najważniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, które gwarantują stabilizację nawet na oblodzonych trasach – a na wielu szczytach uświadczyć je możemy także wiosną. Na wysokich podejściach pomocny będzie również czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne będą właściwe kwalifikacje – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się razem z instruktorem, który pokaże nam, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Najchętniej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie ciekawych szczytów na świecie, a te zwykle okazują się nieosiągalne dla zwykłych gości. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi turyści chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach Everestu oraz Annapurny.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]