Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/ uzyskasz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Pasjonaci czynnego wypoczynku zapewne znają na pamięć niemal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Nie ulega wątpliwości, że są one zachwycające, jednak osoby, które często praktykują ten typ aktywności z czasem chcą przeżyć znowu podekscytowanie płynące z wypraw po mało znanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, skoro można podziwiać zdumiewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie, które trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się dużą ilością turni, poszarpanych grani i baszt skalnych, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najurodziwszych masywów górskich naszego kontynentu (jeśli nie świata!), nic więc dziwnego, że w 2009 roku wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują liczne urwiska, nadzwyczaj strome stoki i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich także wiele łatwych szlaków, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Szczyty Tre Cime i Brenty – co można zobaczyć podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu niewątpliwie urzeknie przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po trasach turystycznych, które zostały wyposażone w liny asekuracyjne. Harmonogram wypraw tego typu jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zachwyceni przeprawą po trasie na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo trudna, jednak ten, kto weźmie w niej udział na pewno będzie ją pamiętał do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić również aktywnie zimowe miesiące, przemierzając mniej spadziste obszary na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi wierzchołkiem Averau i szczytami grupy Tre Cime.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]