Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Trekkingi górskie - sprawdź informacje o ofercie na http://bit.ly/2Rtp5ne.

Wycieczki w góry przybierają wiele postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga lepszej sprawności i przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wycieczki dla uczestników ze świetną kondycją, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do trudnych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, szerokim uznaniem szczycą się wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, jak również leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]