Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Relaks na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróżowania, który jest w Polsce popularny od ponad 100 lat i w dalszym ciągu znajduje kolejnych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnego rywala. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większych wrażeń od spływu kajakiem, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dopasowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie aczkolwiek umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Aby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak wspaniałe widoki. Rafting po Dunajcu to doskonała okazja do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo regionów Polski, a nawet Europy. Rafting po Dunajcu to także świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa obfitująca w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.