Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Skieruj się tutaj po więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to wiele elementów – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są polem zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Przyczyną kłopotów bywa też sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w te góry. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Annapurny lub Everestu

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy są poza ich zasięgiem, ponieważ często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Shishapangma czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]