Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak świetnej oferty wypraw górskich!

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, iż wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności szlaków sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może natomiastprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie znaczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym polskie firmy organizują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]