Parę słów o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Ale co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji strony internetowej?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest bardziej popularny. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że musi być ona przyjazna dla użytkowników.